ПрАТ "Козятинське РП "Агромаш"

Код за ЄДРПОУ: 03567316
Телефон: 0 (4342) 2-48-37
e-mail: kagr@vinnitsa.com
Юридична адреса: 22100, Україна, Вінницька область, м. Козятин, вул. Довженка, 103
 
Дата розміщення: 01.04.2019

Річний звіт за 2018 рік

IX. Опис бізнесу

Зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів Органiзацiйна структура товариства складається з таких структурних пiдроздiлiв:
1. Реммайстерня загального призначення, напрямок - ремонт сiльськогосподарських машин.
Реммайстерня включає в себе:
- токарний цех;
- шлiфувальний цех;
- цех по ремонту паливних насосiв;
- цех по виготовленню рукавiв високого тиску.
Дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли не створювались.
Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було. Перспектив розвитку органiзацiйної структури емiтента не має.
Cередньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента 1. Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу (осiб) - 2.
2. Середньооблiкова чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працiюють за сумiсництвом (осiб) - 0.
3. Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 2.
4. Фонд оплати працi - 52,5 тис.грн. Вiдносно попереднього року фонд оплати працi зменшився на 16,2 тис. грн. у зв"язку iз зменшенням кiлькостi працюючих та збiльшенням ставки мiнiмальної заробiтної плати.
Спецiальних та обов'язкових кадрових програм, спрямованих на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв на пiдприємствi не має.
Належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
Спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
Будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій Пропозицiї щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходили.
Опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо) Бухгалтерський облiк на ПРИВАТНОМУ АКЦIОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВI «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ» ведеться по журнально – ордернiй формi. В перiодi, що перевiрявся пiдприємство здiйснювало бухгалтерський облiк у вiдповiдностi з «Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов’язань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй, затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 30.11.1999 року за № 291.Бухгалтерський облiк в цiлому проводиться з дотриманням П(С)БО та облiкової полiтики.
Оцiнка запасiв (матерiалiв, сировини, палива), комплектуючих виробiв та напiвфабрикатiв при вiдпуску у виробництво чи iншому вибуттi здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi.
Амортизацiя основних засобiв та нематерiальних активiв нараховується за прямолiнiйним методом, за яким рiчна сума амортизацiї визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання кожного об’єкта основних засобiв. При визначеннi строку корисного використання Товариством враховується очiкуване використання об’єкта пiдприємством з урахуванням його потужностi та продуктивностi.
Оцiнка запасiв (покупних товарiв) для роздрiбної торгiвлi здiйснюється за цiнами продажу.
Транспортно-заготiвельнi затрати вiдображаються загальною сумою на окремому субрахунку рахунку облiку запасiв.
Дебiторська забогованiсть визначається активом, якщо iснує можливiсть отримання товариством майбутньої користi i може бути достовiрно визначена її сума.
Величина резерву сумнiвних боргiв визначається по окремих дебiторах. Дохiд визначається в момент збiльшення активу або зменшення зобов'язань, що обумовлюються збiльшенням власного капiталу.
Видатки вiдображаються в бухгалтерському облiку одночасно iз зменшенням активу або збiльшенням зобов'язань.Резерв для забезпечення майбутнiх витрат i платежiв не створююється.Змiн в облiковiй полiтицi на протязi звiтного перiоду не було.
В 2018 роцi для бухгалтерського облiку основних засобiв товариство застосовувало вимоги Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 квiтня 2000 року № 92 iз врахуванням змiн та доповнень.
Грошовi кошти включають суму грошей в касi та на розрахунковому рахунку.
Пiдприємство не має довгостроковi фiнансовi iнвестицiї в акцiї, частки у статутному капiталi iнших пiдприємств.
Основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків у загальному обсязі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основним напрямком роботи пiдприємства є здача в оренду примiщень та устаткування.
Ринок збуту рiзноманiтний, платiжеспроможнiсть клiєнтiв рiзна.
Платiжеспроможнiсть усiх рiзна, технiчний стан - рiзний.
Дохiд, який отриманий в 2018 роцi вiд здачi в оренду, складає 130,3 тис.грн.
Пiдприємство не залежить вiд сезонних змiн.
Основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, їх вартість і спосіб фінансування У 2015 роцi придбання активiв не було. У 2015 роцi було продано шлiфовочний станок на суму 7,0 тис.грн.
У 2016 роцi придбання та вiдчуження активiв не було.
У 2017 роцi придбання активiв не було. У 2017 роцi вiдчужено активiв на суму 46 тис.грн. В тому числi: автомобiль УАЗ-452, 2 токарних станка, стенд для випробування, шлифувальний пристрiй.
У 2018 роцi придбання та вiдчуження активiв не було.
На найближчу перспективу пiдприємство не планує значних iнвестицiй та придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю.
Інформація про основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства, плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, в тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення Ступiнь зносу 83%, ступiнь використання 17%. Обмежень на використання основних засобiв немає.
Первiсна вартiсть основних засобiв 460,8 тис.грн. Сума нарахованого зносу 381,8 тис.грн.
Знос по групам:
будiвлi та споруди 295,4 тис.грн.,
машини та обладнання 1,3 тис.грн.,
транспортнi засоби 72,8 тис.грн.,
iншi 12,3 тис.грн.
В 2018 роцi нараховано амортизацiї:
будiвлi та споруди 6,1 тис. грн.,
iншi 0,1 тис. грн.
Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам.

Пiдприємство здає в оренду примiщення та козловий кран ПП Дорспецбуд-Серiвс-М, директор Мочалов С.В. Пiдприємство здає в оренду примiщення ПП Екiпаж Плюс, директор Колисник О.М.
Орендованими основними засобами товариство не користується. Екологiчних питань, якi можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства не має. Капinального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв в найближчий час пiдприємством не планується. Пiдприємство фiнансується за власнi кошти.
Проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень Iстотною проблемою, що впливає на дiяльнiсть товариства є фiнансова неспроможнiсть.
Часта змiна законодавчих актiв, великi ставки податкiв - ще одна iстотна проблема, яка впливає на дiяльнiсть товариства. Пiдприємство має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень.
Опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента На пiдприємствi достатньо робочого капiталу для поточних проблем. Фiнансування дiяльностi емiтента здiйснюється за власнi кошти. Кредитними ресурсами пiдприємство не користується, iнвестицiї вiдсутнi. Робочого капiталу для поточних потреб не достатньо. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
Вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів Специфiка роботи пiдприємства не передбачає укладення договорiв.
Стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому) Товариство планує збiльшити обсяги послуг на 10%, прибутку на 5%.
Опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік Дослiджень та розробок на пiдприємствi не проводиться.
Інша інформацію, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі, за наявності, інформація про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки:
за 2016 рiк непокритий збиток -597,3 тис. грн., чистий збиток 4,1 тис. грн.,
за 2017 рiк непокритий збиток -584,9 тис. грн., чистий прибуток 12,4 тис. грн.,
за 2018 рiк непокритий збиток -616,5 тис. грн., чистий збиток -31,6 тис. грн.
Пiдприємство збиткове.