ПрАТ "Козятинське РП "Агромаш"

Код за ЄДРПОУ: 03567316
Телефон: 0 (4342) 2-48-37
e-mail: kagr@vinnitsa.com
Юридична адреса: 22100, Україна, Вінницька область, м. Козятин, вул. Довженка, 103
 
Дата розміщення: 21.05.2014

Річний звіт за 2013 рік

XI. Опис бізнесу

Важливі події розвитку (у тому числі злиття, поділ, приєднання, перетворення, виділ); Початок утворення ВАТ "Козятинське РП "Агромаш" починається з 1949 року з Титусовецької МТС. На базi Титусовецької МТС в 1961 роцi створено Козятинське вiддiлення "Сiльгосптехнвка", яка мала в своєму складi реммайстерню, автопарк.
Пiдприємство постйно розширювалося i в 1963 роцi було введено в склад вiддiлення спецiалiзований вiдiлок по хiмiзацiї сiльського господарства, тому пiдприємство було перейменовано в Козятинське райоб'єднання "Сiльгосптехнiка".
Пiдприємство на досягнутому не зупинялось i почало займатись матерiальним обслуговуванням колгоспiв, тому в 1978 роцi пiдприємство було знову перейменовано в районне виробниче об'єднання по виробничо-технiчному обслуговуванню сiльського господарства, в подальшому були ще перейменування, а саме: в 1986 роцi - Козятинське ремонтно-транспортне пiдприємство, в 1990 роцi - Козятинське районне пiдприємство "Агромаш".
В червнi 1995 року колектив пiдприємства прийняв рiшення про подання заяви на приватизвцiю, вiдповiдно до "Порядку перетворення в процесi приватизацiї державних пiдприємств у вiдкритi акцiонернi товариства".
В березнi 1996 року пiдприємство перетворилося в вiдкрите акцiонерне товариство "Козятинське районне пiдприємство "Агромаш", яке розташоване на окремiй земельнiй дiлянцi в м. Козятин по вул. Довженка, 103.
Загальна площа земельної дiлянки становить 5,5 га, територiя має складну конфiгурацiю i межує: на пiвночi - землi ВАТ "Агрохiмтранс", на пiвднi - землi Козятинського районного шляхово-ремонтного будiвельного управлiння, на сходi - землi СВАТ "Обрiй", на заходi - землi Райагротехсервiсу.
28.02.2011 р. - з метою приведення дiяльностi товариства у вiдповiднiсть до вимог Закону України "Про акцiонерi товариства" змiнено найменування Вiдкритого акцiонерного товариства "Козятинське районне пiдприємство "Агромаш" на Приватне акцiонерне товариство "Козятинське районне пiдприємство "Агромаш" .
Злиття, подiлу, перетворення, видiлу в звiтному перiодi не було.
організаційна структура емітента, дочірні підприємства, філії, представництва та інші відокремлені структурні підрозділи із зазначенням найменування та місцезнаходження, ролі та перспектив розвитку, зміни в організаційній структурі відповідно до попередніх звітних періодів; Органiзацiйна структура товариства складається з таких структурних пiдроздiлiв:
1. Реммайстерня загального призначення, напрямок - ремонт сiльськогосподарських машин.
Реммайстерня включає в себе:
- токарний цех;
- шлiфувальний цех;
- цех по ремонту паливних насосiв;
- цех по виготовленню рукавiв високого тиску.
Дочiрнi пiдприємства, фiлiї, представництва та iншi вiдокремленi структурнi пiдроздiли не створювались. Змiн в органiзацiйнiй структурi емiтента у вiдповiдностi з попереднiм звiтним перiодом не було. Перспектив розвитку органiзацiйної структури емiтента не має.
середньооблікова чисельність штатних працівників облікового складу (осіб), середня чисельність позаштатних працівників та осіб, які працюють за сумісництвом (осіб), чисельність працівників, які працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осіб), фонду оплати праці. Крім того, зазначаються факти зміни розміру фонду оплати праці, його збільшення або зменшення відносно попереднього року. Зазначається кадрова програма емітента, спрямована на забезпечення рівня кваліфікації її працівників операційним потребам емітента; 1. Середньооблiкова чисельнiсть працiвникiв облiкового складу (осiб) - 6.
2. Середньооблiкова чисельнiсть позаштатних працiвникiв та осiб, якi працiюють за сумiсництвом (осiб) - 0.
3. Чисельнiсть працiвникiв якi працюють на умовах неповного робочого часу (дня, тижня) (осiб) - 4.
4. Фонд оплати працi - 54,0 тис.грн. Вiдносно попереднього року фонд оплати працi збiльшився на 7,6 тис. грн.
Спецiальних та обов'язкових кадрових програм, спрямованих на забезпечення рiвня квалiфiкацiї працiвникiв на пiдприємствi не має.
належність емітента до будь-яких об'єднань підприємств, найменування та місцезнаходження об'єднання, зазначаються опис діяльності об'єднання, функції та термін участі емітента у відповідному об'єднанні, позиції емітента в структурі об'єднання; Емiтент не належить до будь-яких об'єднань пiдприємств.
спільна діяльність, яку емітент проводить з іншими організаціями, підприємствами, установами, при цьому вказуються сума вкладів, мета вкладів (отримання прибутку, інші цілі) та отриманий фінансовий результат за звітний рік по кожному виду спільної діяльності; Емiтент не проводить спiльну дiяльнiсть з iншими органiзацiями, пiдприємствами, установами.
будь-які пропозиції щодо реорганізації з боку третіх осіб, що мали місце протягом звітного періоду, умови та результати цих пропозицій; Пропозицiй щодо реорганiзацiї з боку третiх осiб не надходило
опис обраної облікової політики (метод нарахування амортизації, метод оцінки вартості запасів, метод обліку та оцінки вартості фінансових інвестицій тощо); Бухгалтерський облiк на ПРИВАТНОМУ АКЦIОНЕРНОМУ ТОВАРИСТВI «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ» ведеться по журнально – ордернiй формi. В звiтному перiодi пiдприємство здiйснювало бухгалтерський облiк у вiдповiдностi з «Планом рахункiв бухгалтерського облiку активiв, капiталу, зобов’язань та господарських операцiй пiдприємств та органiзацiй, затвердженим наказом Мiнфiну України вiд 30.11.1999 року за № 291.Бухгалтерський облiк в цiлому проводиться з дотриманням П(С)БО та облiкової полiтики.
Оцiнка запасiв (матерiалiв, сировини, палива), комплектуючих виробiв та напiвфабрикатiв при вiдпуску у виробництво чи iншому вибуттi здiйснюється за методом середньозваженої собiвартостi.
Амортизацiя основних засобiв та нематерiальних активiв нараховується за прямолiнiйним методом, за яким рiчна сума амортизацiї визначається дiленням вартостi, яка амортизується, на строк корисного використання кожного об’єкта основних засобiв. При визначеннi строку корисного використання Товариством враховується очiкуване використання об’єкта пiдприємством з урахуванням його потужностi та продуктивностi.
У звiтному перiодi iнвентаризацiя основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв проводилася пiдприємством станом на 01 листопада 2013 року згiдно з Наказом № 8 вiд 27 вересня 2013 року Директора Приватного акцiонерного товариства «Козятинське РП «Агромаш» - Максименко В.I.
Iнвентаризацiйною комiсiєю розбiжностей мiж даними бухгалтерського облiку i фактичною наявнiстю об’єктiв основних засобiв та iнших необоротних матерiальних активiв не виявлено.
Оцiнка запасiв (покупних товарiв) для роздрiбної торгiвлi здiйснюється за цiнами продажу.
Транспортно-заготiвельнi затрати вiдображаються загальною сумою на окремому субрахунку рахунку облiку запасiв.
Дебiторська забогованiсть визначається активом, якщо iснує можливiсть отримання товариством майбутньої користi i може бути достовiрно визначена її сума.
Величина резерву сумнiвних боргiв визначається по окремих дебiторах. Дохiд визначається в момент збiльшення активу або зменшення зобов'язань, що обумовлюються збiльшенням власного капiталу.
Видатки вiдображаються в бухгалтерському облiку одночасно iз зменшенням активу або збiльшенням зобов'язань.
Резерв для забезпечення майбутнiх витрат i платежiв не створююється.
Змiн в облiковiй полiтицi на протязi звiтного перiоду не було.
Помилки минулих рокiв не виявленi.
В 2013 роцi для бухгалтерського облiку основних засобiв товариство застосовувало вимоги Положення (стандарту) бухгалтерського облiку 7 "Основнi засоби", затвердженого наказом Мiнiстерства фiнансiв України вiд 27 квiтня 2000 року № 92 iз врахуванням змiн та доповнень.
Грошовi кошти включають суму грошей в касi та на розрахунковому рахунку. Пiдприємство не має довгостроковi фiнансовi iнвестицiї в акцiї, частки у статутному капiталi iнших пiдприємств.
основні види продукції або послуг, що їх виробляє чи надає емітент, за рахунок продажу яких емітент отримав 10 або більше відсотків доходу за звітний рік, у тому числі обсяги виробництва (у натуральному та грошовому виразі), середньореалізаційні ціни, суму виручки, окремо надається інформація про загальну суму експорту, а також частку експорту в загальному обсязі продажів, перспективність виробництва окремих товарів, виконання робіт та надання послуг; залежність від сезонних змін; про основні ринки збуту та основних клієнтів; основні ризики в діяльності емітента, заходи емітента щодо зменшення ризиків, захисту своєї діяльності та розширення виробництва та ринків збуту; про канали збуту й методи продажу, які використовує емітент; про джерела сировини, їх доступність та динаміку цін; інформацію про особливості стану розвитку галузі виробництва, в якій здійснює діяльність емітент, рівень впровадження нових технологій, нових товарів, його становище на ринку; інформацію про конкуренцію в галузі, про особливості продукції (послуг) емітента; перспективні плани розвитку емітента; кількість постачальників за основними видами сировини та матеріалів, що займають більше 10 відсотків в загальному об'ємі постачання, у разі якщо емітент здійснює свою діяльність у декількох країнах, необхідно зазначити ті країни, у яких емітентом отримано 10 або більше відсотків від загальної суми доходів за звітний рік; Основним напрямком роботи пiдприємства є обслуговування сiльськогосподарських господарств, кооперативiв товариства:
- реммайстерня загального призначення займається ремонтом паливних насосiв, ремонтом форсунок, виробами металоконструкцiй.
В 2013 роцi чистий дохiд вiд наданих послуг складає 111,6 тис. грн.
Ринок збуту рiзноманiтний, платiжеспроможнiсть клiєнтiв рiзна.
Особливiсть стану розвитку галузi полягає в тому, що споживачами продукцiї, послуг є сiльськогосподарськi господарства, кооперативи тощо.
Платiжеспроможнiсть усiх рiзна, технiчний стан - рiзний.
Об'єми робiт для товариства рiзноманiтнi, бо якiсть робiт, послуг, якi надаються товариством сiльгоспспоживачам, вища за внутрiшню. Це результат багаторiчного, спецiалiзованого обслуговування сiльгоспспоживачiв.
Необхiдно лише допомогти пiдприємствам системи "Агромаш" фiнансово - надавати кредити пiд низький процент. Це дозволить пiдняти, обновити роботу цехiв необхiдних для ослуговування галузi, ввести в дiю матерiально-технiчне забезпечення запчастинами, матерiалами сiльгоспспоживачiв. Централiзованi роботи - вища якiсть, нижча цiна. Взаємовигода в галузi виробництва - товариство "Агромаш" - сiльгоспспоживач.
Якiсть послуг, якi надаються реммайстернею, конкурентiв не мають. Пiдприємство досить залежне вiд сезонних змiн. В зимовий перiод пiдприємство фактично не працює. В весняно - лiтнiй перiод кiлькiсть замовлень зростає.
основні придбання або відчуження активів за останні п'ять років. Якщо підприємство планує будь-які значні інвестиції або придбання, пов'язані з його господарською діяльністю, їх необхідно описати, включаючи суттєві умови придбання або інвестиції, її вартість і спосіб фінансування; За останнi п'ять рокiв значних вiдчужень або придбань активi не було.
На найближчу перспективу пiдприємство не планує значних iнвестицiй та придбань, пов'язаних з господарською дiяльнiстю.
правочини з власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, афілійованими особами, зокрема всі правочини, укладені протягом звітного року між емітентом або його дочірніми/залежними підприємствами, відокремленими підрозділами, з одного боку, і власниками істотної участі, членами наглядової ради або членами виконавчого органу, з іншого боку. За цими правочинами зазначаються: дата, сторони правочину, його зміст, сума, підстава укладання та методика ціноутворення, застосована емітентом для визначення суми правочину та за необхідності інша інформація; Правочинiв з власниками iстотної участi, членами наглядової ради, директором, афiлiйованими особами протягом звiтного року не укладались.
основні засоби емітента, включаючи об'єкти оренди та будь-які значні правочини емітента щодо них; виробничі потужності та ступінь використання обладнання; спосіб утримання активів, місцезнаходження основних засобів. Крім того, необхідно описати екологічні питання, що можуть позначитися на використанні активів підприємства плани капітального будівництва, розширення або удосконалення основних засобів, характер та причини таких планів, суми видатків, у тому числі вже зроблених, опис методу фінансування, прогнозні дати початку та закінчення діяльності та очікуване зростання виробничих потужностей після її завершення; Основнi засоби пiдприємста знаходяться в м. Козятин вул. Довженка, 103.
Ступiнь зносу 79,6%, ступiнь використання 20,4%. Обмежень на використання основних засобiв немає.
Первiсна вартiсть основних засобiв 549,9 тис.грн. Сума нарахованого зносу 437,7 тис.грн.
В 2013 роцi нараховано амортизацiї: III група 264,9 тис. грн., IV група 1,3 тис.грн., V група 21,4 тис. грн., VI група 150,1 тис. грн.
Основнi засоби всiх груп використовуються за призначенням. Термiн та умови використання основних засобiв вiдповiдають нормам.

Пiдприємство здає в оренду примiщення ПП Дорспецбуд-Серiвс-М, директор Мочалов С.В., ПП Шеремет О.Г.
Орендованими основними засобами товариство не користується.
Екологiчних питань, якi можуть позначитися на використаннi активiв пiдприємства не має.
Капinального будiвництва, розширення або удосконалення основних засобiв в найближчий час пiдприємством не планується.
Пiдприємство фiнансується за власнi кошти.
проблеми, які впливають на діяльність емітента; ступінь залежності від законодавчих або економічних обмежень; Iстотною проблемою, що впливає на дiяльнiсть товариства є фiнансова неспроможнiсть бiльшостi сiльгосспоживачiв.
Наданi послуги клiєнтам своєчасно не сплачуються, це призводить до того, що товариство несвоєчасно розраховується з бюджетом, з фондами.
Немаючи своєчасного матерiального забезпечення, товариство працює не ритмiчно, зменшує об'єми послуг вимушено. Часта змiна законодавчих актiв, великi ставки податкiв - ще одна iстотна проблема, яка впливає на дiяльнiсть товариства.Пiдприємство має високий ступiнь залежностi вiд законодавчих та економiчних обмежень.
факти виплати штрафних санкцій (штраф, пеня, неустойка) і компенсацій за порушення законодавства; У звiтному роцi виплати штрафiв i компенсацiй за порушення чинного законодавства не було.
опис обраної політики щодо фінансування діяльності емітента, достатність робочого капіталу для поточних потреб, можливі шляхи покращення ліквідності за оцінками фахівців емітента; На пiдприємствi достатньо робочого капiталу для поточних проблем. Фiнансування дiяльностi емiтента здiйснюється за власнi кошти. Кредитними ресурсами пiдприємство не користується, iнвестицiї вiдсутнi. Робочого капiталу для поточних потреб не достатньо. Можливi шляхи для покращення лiквiдностi за оцiнками фахiвцiв емiтента полягають в проведеннi заходiв по збiльшенню об'ємiв виробництва, вiдмови вiд зайвих витрат, змiни цiнової полiтики. Для забезпечення безперервного функцiонування пiдприємства, як суб'єкта господарювання необхiдно придiлити вiдповiдну увагу ефективнiй виробничiй дiяльностi, пошуку резервiв зниження витрат виробництва та погашення поточних зобов'язань.
вартість укладених, але ще не виконаних договорів (контрактів) на кінець звітного періоду (загальний підсумок) та очікувані прибутки від виконання цих договорів; Специфiка роботи пiдприємства не передбачає укладення договорiв.
стратегія подальшої діяльності емітента щонайменше на рік (щодо розширення виробництва, реконструкції, поліпшення фінансового стану, опис істотних факторів, які можуть вплинути на діяльність емітента в майбутньому); Товариство планує збiльшити обсяги робiт, послуг на 10%, прибутку на 5%.
В наступному роцi товариство планує збiльшити виготовлення вiконних, дверних граток, проводити ремонт грунтообробної технiки.
опис політики емітента щодо досліджень та розробок, вказати суму витрат на дослідження та розробку за звітний рік; Дослiджень та розробок на пiдприємствi не проводиться
судові справи, стороною в яких виступає емітент, його дочірні підприємства або його посадові особи (дата відкриття провадження у справі, сторони, зміст та розмір позовних вимог, найменування суду, в якому розглядається справа, поточний стан розгляду). У разі відсутності судових справ про це зазначається; В судових справах емiтент не задiяний.
інша інформація, яка може бути істотною для оцінки інвестором фінансового стану та результатів діяльності емітента, у тому числі за наявності інформацію про результати та аналіз господарювання емітента за останні три роки у формі аналітичної довідки в довільній формі. Аналiз показникiв фiнансового стану ВАТ " Козятинське РП "Агромаш ".
Джерелом визначення показникiв фiнансового стану є:
? Баланс пiдприємства Станом на 31.12.2013 р. (Форма № 1 код за ДКУД 1801001);
? Звiт про фiнансовi результати пiдприємства за 2013 р. (Форма № 2 код за ДКУД 1801003);
? Данi оперативного облiку емiтента.
? Додаткова iнформацiя.
Показники фiнансового стану
№ Показники Нормативне значення показника На початок року На кiнець року
1 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,25 - 0,5 1,73333 0,10811
2 Коефiцiєнт загальної лiквiдностi 1,0-2,0 2,17778 0,37838
3 Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,25 - 0,5 0,96514 0,93565
4 Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом 0,5 - 1,0 0,03612 0,06877

Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi характеризує негайну готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення суми грошових коштiв товариства в їх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до суми поточних зобов’язань.
Станом на кiнець року вiдповiдно з розрахунком коефiцiєнта товариство не готове негайно лiквiдувати поточнi зобов’язання.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) характеризує готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення оборотних активiв товариства до суми поточних зобов’язань товариства.
Станом на кiнець року розрахований коефiцiєнт лiквiдностi менший за нормативне значення показника, та свiдчить про те, що товариство не може лiквiдувати поточнi зобов’язання.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення власних коштiв та вартостi майна товариства. Вiдсоток власних коштiв у власному майнi вказує на те, що товариство має достатнiй рiвень фiнансової стiйкостi i вiдносно незалежне вiд зовнiшнiх фiнансових джерел.
Розрахований показник на кiнець року знаходиться в межах нормативного значення та свiдчить про стабiльний фiнансовий стан товариства.
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом характеризує спiввiдношення зобов’язань та власних коштiв товариства.
Розрахований показник на кiнець року свiдчить про те, що товариство має незначну залежнiсть вiд залучених коштiв.

Iнформацiя про результати фiнансово - господарської дiяльностi емiтента за останнi три роки: за 2011 рiк непокритий збиток -557,2 тис. грн., чистий збиток 3,4 тис. грн., за 2012 рiк непокритий збиток -561,0 тис. грн., чистий збиток 3,8 тис. грн., за 2013 рiк непокритий збиток -578,0 тис. грн., чистий збиток 17 тис. грн.