|
Дата розміщення: 21.04.2017
XVI. Текст аудиторського висновку (звіту)
Найменування аудиторської фірми (П. І. Б. фудитора - фізичної особи - підприємця) |
ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ
«МIЖНАРОДНИЙ ФIНАНСОВИЙ АУДИТ»
|
Код за ЄДРПОУ (реєстраційний номер облікової картки* платника податків - фізичної особи) |
37024556 |
Місцезнаходження аудиторської фірми, аудитора |
03179, м. Київ, вул. Уборевича, 9 кв. 5 |
Номер та дата видачі свідоцтва про включення до Реєстру аудиторських фірм та аудиторів, виданого Аудиторською палатою України |
4352, 25.03.2010 |
Реєстраційний номер, серія та номер, дата видачі та строк дії свідоцтва про внесення до реєстру аудиторських фірм, які можуть проводити аудиторські перевірки професійних учасників ринку цінних паперів** |
д/н, д/н, д/н, 31.03.2014, д/н |
Текст аудиторського висновку (звіту) |
Власникам цiнних паперiв, керiвництву
ПрАТ «Козятинське РП «Агромаш»
АУДИТОРСЬКИЙ ВИСНОВОК
(ЗВIТ НЕЗАЛЕЖНОГО АУДИТОРА)
щодо фiнансової звiтностi
ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА
«Козятинське РП «Агромаш»
За 2016 рiк,який закiнчився 31.12.2016 року
(код за ЄДРПОУ 03567316)
в зв’язку з поданням звiтностi до
Нацiональної Комiсiї з Цiнних Паперiв
та Фондового Ринку
мiсто Київ
2017 рiк
ОСНОВНI ВIДОМОСТI
ПРО ЕМIТЕНТА
Повне найменування ПРИВАТНЕ АКЦIОНЕРНЕ ТОВАРИСТВО «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ»
Скорочене найменування ПрАТ «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ»
Код за єдиним державним реєстром пiдприємств та органiзацiй України 03567316
Органiзацiйно – правова форма господарювання 230- Акцiонерне товариство
Мiсцезнаходження 21100 , Вiнницька обл., м. Козятин, вул. Довженка, б. 103
Дата державної реєстрацiї Зареєстроване Виконавчим комiтетом Козятинської мiської ради Вiнницької областi 29.03.1996 р.
Основнi види дiяльностi, згiдно довiдки з ЄДР пiдприємств та органiзацiй 33.12 – Ремонт i технiчне обслуговування машин i устаткування промислового призначення;
ЗВIТ ЩОДО ФIНАНСОВОЇ ЗВIТНОСТI
Ми провели аудит фiнансового звiту суб’єкта малого пiдприємництва ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ» за 2016 рiк, що додається, яка складається з Балансу станом на 31.12.2016 року, Звiт про фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату, складених у вiдповiдностi до вимог Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України та стислий виклад суттєвих облiкових полiтик.
ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ УПРАВЛIНСЬКОГО ПЕРСОНАЛУ ЗА ФIНАНСОВУ ЗВIТНIСТЬ
Управлiнський персонал ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ» несе вiдповiдальнiсть за складання та достовiрне подання цiєї фiнансової звiтностi вiдповiдно до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України та за такий внутрiшнiй контроль, який управлiнський персонал вважає потрiбним для того, щоб забезпечити складання фiнансової звiтностi, що не мiстить суттєвих викривлень унаслiдок шахрайства або помилки. Вiдповiдальнiсть управлiнського персоналу також охоплює вiдповiдальнiсть за адекватнiсть облiкових книг, записiв i системи облiку на пiдприємствi.
ВIДПОВIДАЛЬНIСТЬ АУДИТОРА
На вiдмiну вiд вiдповiдальностi управлiнського персоналу щодо складання фiнансової звiтностi, нашою вiдповiдальнiстю є висловлення думки щодо цiєї фiнансової звiтностi на основi результатiв проведеного нами аудиту. Ми провели аудит вiдповiдно до Мiжнародних стандартiв аудиту. Цi стандарти вимагають вiд нас дотримання етичних вимог, а також планування й виконання аудиту для отримання достатньої впевненостi в тому, що фiнансова звiтнiсть не мiстить суттєвих викривлень.
Аудит передбачає виконання аудиторських процедур для отримання аудиторських доказiв стосовно сум та розкриттiв у фiнансовiй звiтностi. Вибiр процедур залежить вiд судження аудитора, яке ґрунтується на оцiнцi ризикiв суттєвих викривлень фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства або помилок. Виконуючи оцiнку цих ризикiв, аудитор розглядає заходи внутрiшнього контролю, що стосуються пiдготовки та достовiрного представлення фiнансових звiтiв, з метою розробки аудиторських процедур, якi вiдповiдають обставинам, а не з метою висловлення думки щодо ефективностi внутрiшнього контролю суб'єкта господарювання. Аудит включає також оцiнку вiдповiдностi використаної облiкової полiтики, прийнятнiсть облiкових оцiнок зроблених управлiнським персоналом, та оцiнку загального подання фiнансової звiтностi.
Ми вважаємо, що отримали достатнi та прийнятнi аудиторськi докази для висловлення нашої думки.
ВИСЛОВЛЕННЯ ДУМКИ
На нашу думку, фiнансова звiтнiсть вiдображає достовiрно, в усiх суттєвих аспектах фiнансовий стан ПРИВАТНОГО АКЦIОНЕРНОГО ТОВАРИСТВА «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ» станом на 31.12.2016 року та його фiнансовi результати за рiк, що закiнчився на зазначену дату, у вiдповiдностi до Положень (стандартiв) бухгалтерського облiку України.
ПОЯСНЮВАЛЬНИЙ ПАРАГРАФ
Аудитори звертають увагу на звiт про фiнансовi результати, у якому зазначається, що Приватне акцiонерне товариство «КОЗЯТИНСЬКЕ РП «АГРОМАШ» понесло збитки у сумi 4,1 тис. грн. протягом року, що закiнчується 31 грудня 2016 року, та за попереднiй 2015 рiк за даними звiтностi отримало збитки у сумi 9,6 тис.грн., вартiсть чистих активiв зменшується, непокритий збиток Товариства на 31.12.2016 р. склав 597,3 тис.грн. Товариство не отримує доходи вiд основного виду дiяльностi, що у свою чергу спричиняє збитковiсть. Цi обставини свiдчать про наявнiсть суттєвої невизначеностi, яка може викликати значнi сумнiви в здатностi Приватного акцiонерного товариства «Вороновицьке спецiалiзоване пiдприємство «Агромаш» продовжувати свою дiяльнiсть на безперервнiй основi.
Звертаємо Вашу увагу на вплив економiчної кризи (значний зрiст темпу iнфляцiї ) та полiтичної нестабiльностi, якi тривають в Українi, в результатi чого, вартiсть активiв стає заниженою, що впливає на структуру балансу, змiнює рiвень витрат, зокрема амортизацiї. Купiвельна спроможнiсть грошових коштiв , якi належать пiдприємству знижуються, що впливає на потенцiйну кориснiсть грошей, зiставнiсть показникiв фiнансової звiтностi за рiзнi перiоди стає неможливою. Висловлюючи нашу думку ми не брали до уваги це питання.
IНША ДОПОМIЖНА IНФОРМАЦIЯ, ЩОДО ЯКОЇ АУДИТОР ВИСЛОВЛЮЄ ДУМКУ
Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства
Пiд вартiстю чистих активiв акцiонерного товариства (далi - АТ) розумiється величина, яка визначається шляхом вирахування iз суми активiв, прийнятих до розрахунку, суми його зобов'язань, прийнятих до розрахунку.
Розрахунок вартостi чистих активiв за звiтний та попереднiй перiоди здiйснено згiдно з Методичними рекомендацiями щодо визначення вартостi чистих активiв акцiонерного товариства, схвалених рiшенням ДКЦПФР вiд 17.11.2004 р. № 485, Цивiльного кодексу України. Розрахунок проведено за даними Балансу пiдприємства, складеного станом на 31.12.2016 р..
Розгорнутий алгоритм оцiнки, що фактично вiдображається балансовою вартiстю чистих активiв пiдприємства виражається такою формулою:
ЧА ф. = НАо + ЗВ+НК+НУ+З±(ФА-ФЗ), де
ЧА ф – фактично вiдображена балансова вартiсть чистих активiв пiдприємства;
НАо – вартiсть основних засобiв, вiдображених у балансi;
ЗВ – залишкова вартiсть нематерiальних активiв, вiдображених у балансi;
НК – вартiсть незавершених капiтальних вкладень;
НУ – вартiсть устаткування, призначеного для монтажу;
З – запаси товарно – матерiальних цiнностей, що входять до складу оборотних активiв, за фактично залишковою вартiстю;
ФА – фiнансовi активи ( грошовi активи, дебiторська заборгованiсть, довгостроковi та короткостроковi фiнансовi вкладення й iншi їх види, вiдображенi у звiтному балансi );
ФЗ – фiнансовi зобов'язання усiх видiв (довгостроковi та короткостроковi фiнансовi кредити, товарний кредит, внутрiшня кредиторська заборгованiсть).
Даний метод оцiнки активiв, в умовах iнфляцiйної економiки суттєво занижує реальну вартiсть чистих активiв пiдприємства. Це пов'язано з тим, що вартiсть основних засобiв, запасiв, усiх видiв товарно матерiальних цiнностей у звiтному балансi вiдбита з урахуванням попередньої їх переоцiнки i до моменту здiйснення оцiнки вона зросла пiд дiєю iнфляцiї. Тому даний метод дозволяє одержати лише приблизне уявлення про мiнiмальну вартiсть чистих активiв пiдприємства
Розрахунок вартостi чистих активiв, тис.грн.:
Найменування показника На початок
звiтного перiоду На кiнець звiтного перiоду
Вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства 92,4 88,3
Зареєстрований (пайовий) капiтал 126,5 126,5
Скоригований капiтал 126,5 126,5
Розрахункова вартiсть чистих активiв менша за статутний капiтал на 38,2 тис.грн. Розрахункова вартiсть чистих активiв на 31.12.2016 р. менша за скоригований статутний капiтал на 38,2 тис.грн.
Вимоги частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України порушенi. Вимагається зменшення статутного капiталу.
Згiдно частини третьої статтi 155 Цивiльного кодексу України : Якщо пiсля закiнчення другого та кожного наступного фiнансового року вартiсть чистих активiв акцiонерного товариства виявиться меншою вiд статутного капiталу, товариство зобов'язане оголосити про зменшення свого статутного капiталу та зареєструвати вiдповiднi змiни до статуту у встановленому порядку. Якщо вартiсть чистих активiв товариства стає меншою вiд мiнiмального розмiру статутного капiталу, встановленого законом, товариство пiдлягає лiквiдацiї.
Ризики суттєвого викривлення
Суттєвих викривлень мiж фiнансовою звiтнiстю, що пiдлягала аудиту та iншою iнформацiєю, що розкривається емiтентом цiнних паперiв та подається до Комiсiї разом з фiнансовою звiтнiстю не виявлено.
Виконання значних правочинiв
Значних правочинiв (10 i бiльше вiдсоткiв вартостi активiв товариства за даними останньої рiчної фiнансової звiтностi) вiдповiдно до Закону України "Про акцiонернi товариства" за перiод, що пiдлягав аудиту, аудитором не виявлено.
Стан корпоративного управлiння
Стан корпоративного управлiння на Товариствi вiдповiдає вимогам Закону України «Про акцiонернi Товариства».
Корпоративне управлiння Товариством здiйснюється Загальними зборами, якi вибирають Директора товариства та Наглядову раду,та надiляють їх повноваженнями управлiння в перiод мiж зборами. Контроль над Виконавчим органом Товариства здiйснює Наглядова рада.
Наглядовою радою не приймалось рiшення щодо запровадження в товариствi посади внутрiшнього аудитора (служби внутрiшнього аудиту).
При проведеннi iдентифiкацiї та оцiнки аудиторських ризикiв суттєвого викривлення фiнансової звiтностi внаслiдок шахрайства (МСА 240 "Вiдповiдальнiсть аудитора, що стосується шахрайства, при аудитi фiнансової звiтностi") не виявлено обставин, що свiдчать про можливiсть шахрайства.
Вiдповiдно до МСА 240, аудитор несе вiдповiдальнiсть за отримання достатньої впевненостi у тому, що фiнансова звiтнiсть в цiлому не мiстить суттєвого викривлення внаслiдок шахрайства чи помилки. Через властивi обмеження аудиту iснує неминучий ризик того, що деякi суттєвi викривлення фiнансової звiтностi можна не виявити навiть у тому разi, якщо аудит належно спланований i виконується вiдповiдно до МСА.
АНАЛIЗ ФIНАНСОВОГО СТАНУ
Розрахованi показники фiнансового стану
Показники фiнансового стану
№ Показники Нормативне значення показника На початок
року На кiнець
року
1 Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi 0,25 - 0,5 0,05063 0,50000
2 Коефiцiєнт загальної лiквiдностi 1,0-2,0 0,30380 0,68868
3 Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi 0,25 - 0,5 0,92124 0,89282
4 Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом 0,5 - 1,0 0,08550 0,12005
Коефiцiєнт абсолютної лiквiдностi характеризує негайну готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення суми грошових коштiв товариства в їх еквiвалентiв та поточних фiнансових iнвестицiй до суми поточних зобов’язань.
Станом на кiнець року вiдповiдно з розрахунком коефiцiєнта товариство не готове негайно лiквiдувати поточнi зобов’язання.
Коефiцiєнт загальної лiквiдностi (покриття) характеризує готовнiсть товариства лiквiдувати поточнi зобов’язання i визначається як вiдношення оборотних активiв товариства до суми поточних зобов’язань товариства.
Станом на кiнець року розрахований коефiцiєнт лiквiдностi менший за нормативне значення показника, та свiдчить про те, що товариство не може лiквiдувати поточнi зобов’язання.
Коефiцiєнт фiнансової стiйкостi характеризує спiввiдношення власних коштiв та вартостi майна товариства. Вiдсоток власних коштiв у власному майнi вказує на те, що товариство має достатнiй рiвень фiнансової стiйкостi i вiдносно незалежне вiд зовнiшнiх фiнансових джерел.
Розрахований показник на кiнець року знаходиться в межах нормативного значення та свiдчить про вiдносно стабiльний фiнансовий стан товариства.
Коефiцiєнт покриття зобов’язань власним капiталом характеризує спiввiдношення зобов’язань та власних коштiв товариства.
Розрахований показник на кiнець року свiдчить про те, що товариство має незначну залежнiсть вiд залучених коштiв.
ОСНОВНI ВIДОМОСТI ПРО АУДИТОРСЬКУ ФIРМУ ТА ДОГОВIР
Повне найменування ТОВАРИСТВО З ОБМЕЖЕНОЮ ВIДПОВIДАЛЬНIСТЮ
«МIЖНАРОДНИЙ ФIНАНСОВИЙ АУДИТ»
Скорочена назва ТОВ «МФА»
Код за ЄДРПОУ 37024556
Мiсцезнаходження м. Київ, вул. Уборевича, 9 кв. 5
Телефон - факс 044-585-36-93, (050) 384 5758
Сертифiкат директора Серiя А – № 005664 вiд 29.04.2004 року
Дiйсний до 29 квiтня 2019 року
Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм та аудиторiв АПУ № 4352 вiд 25.03.10 року
Дiйсне до 26.03.20 року
Дата та номер рiшення АПУ про визнання аудиторської фiрми такою, що пройшла перевiрку системи контролю якостi 30.06.16, № 326/4
Данi про наявнiсть вiдповiдних лiцензiї, сертифiката, диплома, свiдоцтва тощо iз зазначенням дати та органу, що їх видав Сертифiкат аудитора та Свiдоцтво про включення до Реєстру аудиторських фiрм (аудиторiв) виданi Аудиторською Палатою України.
Веб-адреса art-audit.net
Договiр № 1 / 03567316/ 17 - А вiд 18.01.2017
Перевiрку розпочато 18.01.2017
Закiнчено перевiрку 27.03.2017
ДИРЕКТОР ТОВ «МФА» АРЦЕВ М.Ю.
Сертифiкат аудитора серiї А № 005664
Аудиторської Палати України вiд 29.04.2004 року
м. Київ, вул. Уборевича, 9 кв. 5 27.03.2017 р.
д/н д/н д/н |
|